قابل توجه دانشجویان کارشناسی پیوسته در انتخاب واحد

از دانشجویان عزیز خواهشمند نکات زیر را به هنگام انتخاب واحد به دقت رعایت نمایند:

۱- برای آنکه عدالت به هنگام انتخاب واحد کاملا رعایت شود، خواهشمند است از مراجعه به گروه و درخواست اضافه ظرفیت جداً خودداری نمایید. مدیران گروه در تمامی ایام ثبت نام دانشگاه تشریف دارند و به موقع ظرفیت ها را اضافه می نمایند. طبیعی است که در صورت بی ملاحظه بودن برخی از دانشجویان، مدیر گروه از وظیفه اصلی خود بازمانده و حق تعداد زیادی از دانشجویان که در خانه های خود نشسته اند و منتظر باز شدن ظرفیت ها هستند، ضایع خواهد شد. توجه داشته باشید که به دانشجویان ورودی هر سالی در چند روز فرصت انتخاب واحد داده می شود: ۱) روز مختص آن ورودی ۲) تکرار اول انتخاب واحد با بقیه ورودی ها که معمولاً پنجشنبه و جمعه اتفاق می افتد ۳) تکرار دوم انتخاب واحد با بقیه ورودی ها ۴) ثبت نام با تأخیر ۵) حذف و اضافه.  بدیهی است که در هر کدام از این روزها امکان اضافه شدن ظرفیت دروس وجود دارد.

۲- اگر ظرفیت برخی از درس ها اضافه نمی شود دو دلیل دارد: ۱) ظرفیت کلاس تا بالاترین سقف ممکن پر شده است و به لحاظ قانونی ظرفیت قابل افزایش نیست. ۲) کلاس های دیگر از همان درس هنوز به ظرفیت نرسیده اند و پر نشدن آنها موجب حذف شدن آن کلاس ها خواهد شد. حذف شدن یک یا چند کلاس موجب ضایع شدن حق اساتید و عده زیادی از دانشجویان که در آن کلاسها ثبت نام کرده اند می شود.

۳- در انتخاب واحد، اول دروس اختصاصی را انتخاب نمایید و سپس دروس پایه شامل دورس ریاضی و فیزیک. در آخر هم دروس عمومی خود را با این دروس هماهنگ کنید.

۴- توجه داشته باشید که وظیفه گروه نیست که برای تک تک دانشجویان شرایطی فراهم کند که در یک روز خاص، در یک ساعت خاص و با یک استاد خاص درس مورد نظر خود را اخذ نماید. طبیعی است که این امر در توان هیچ مدیر گروهی نیست. پاسخ گروه به همچین درخواست هایی این است که یا آن درس را اخذ نکنند و یا اینکه به انتظار بنشینند تا بلکه ظرفیت آن درس خاص افزایش پیدا کند.

۵- دانشجویان به هنگام انتخاب واحد به پیشنیازی و همنیازی دروس توجه نمایند. اگر سوال یا ابهامی در این خصوص دارید می توانید به مدیرگروه مراجعه نمایید.

۶- دانشجویان عزیز توجه فرمایند که درس آشنایی با دفاع مقدس در چارت کارشناسی پیوسته نیست و در صورت اخذ، گروه آن را بدون بازگشت شهریه حذف خواهد نمود.

این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.